CAMINO DEL NORTE

0 Flares Twitter 0 Facebook 0 Google+ 0 Email -- 0 Flares ×

Camino del Norte to najstarszy, europejski szlak pielgrzymi o długości ponad 800 km. Wiedzie północnym wybrzeżem Hiszpanii, nad Oceanem Atlantyckim, przez cztery prowincje: Kraj Basków, Kantabrię, Asturię i Galicję – od Irun do Santiago de Compostela. Biegnie plażami, klifami, drogami, przez las. Bywa, że konieczna jest przeprawa promem lub łodzią. Najbardziej wymagający ze wszystkich szlaków jakubowych w Hiszpanii ze względu na dosyć pagórkowate ukształtowanie terenu. Trudy wędrówki są jednak zrekompensowane przez piękne widoki – z jednej strony na wody Zatoki Biskajskiej, a z drugiej na Góry Kantabryjskie.

W lecie 2015 roku przeszłam sporą część Camino del Norte : z San Sebastian / Donostia do Gijon (ok 400 km). Ocean mnie oczarował. Kraj Basków i Asturia też. Popatrzcie. Poczytajcie. I idźcie tam koniecznie!

 

Wpisy powiązane:

37. Tranquilamente, tu estats in Asturias, czyli o poszukiwaniu dystansu

40. Gigantes de Bilbao, czyli o odbijaniu się od dna

41. Usa el amor como el puente, czyli o relacjach

42. Cafétito con lechecita, czyli o potrzebie czułości i ciepła

44. Vivat San Roque y su perro, czyli o tradycji

45. Picos de Europa, czyli o powrotach

47. La Cabaña del Abuelo Peuto, czyli o niepozornych drobiazgach

48. Recuerdos del Camino, czyli o dreptaniu krok za krokiem

The following two tabs change content below.

Beata

Rozpoczynam starania, aby wydać teksty blogowe w postaci książki. Wszystkie informacje, co, gdzie i kiedy będą dostępne na fanpejdżu Buen Camino / W poszukiwaniu samej siebie. Dlaczego nie tutaj? Bo ten blog będzie istniał tylko do końca stycznia. Potem Onet zamyka blog.pl. Dlatego zapraszam na Facebook, a potem na https://buencamino55.blogspot.com/ gdzie powoli się przenoszę.

Ostatnie wpisy Beata (zobacz wszystkie)

  2 comments for “CAMINO DEL NORTE

 1. ~Anna P
  22 maja 2017 o 21:00

  Witaj Beato :)
  Wróciłam niedawno z Via Francigeny( startowałam z Lukki ). Myślałam, że będzie to jedyna moja wyprawa w tym roku, ale jak zobaczyłam Twój blog, to bardzo zachciało mi się iść na Camino del Norte. Mam jeszcze urlop we wrześniu i postaram się zrealizować swoje marzenie. Mam 57 lat, podobnie jak Ty wędruję sama. W 2013 r. przeszłam Francuskim szlakiem do Santiago. Choć było ciężko, to jednak bardzo dobrze wspominam ten czas i spotkania z ludźmi. Pozdrawiam serdecznie, dziękuję za inspirację i ciekawe teksty :)

  • Beata
   5 lipca 2017 o 22:41

   Anno :) bardzo się cieszę. Del Norte jest piękne! A chwile samotności nad oceanem – niezapomniane. Odezwij się po powrocie. Pozdrawiam serdecznie :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


 • https://www.facebook
0 Flares Twitter 0 Facebook 0 Google+ 0 Email -- 0 Flares ×